Spotkanie opłatkowe PTSR Sieradz

 

 

 

DSC_0257

 

W miniony weekend w restauracji Koneser odbyło się spotkanie opłatkowe członków Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oddział w Sieradzu.

Spotkaniu towarzyszyła prawdziwie świąteczna aura – wraz z zespołem Pożarniki śpiewano kolędy i pastorałki oraz z niecierpliwością oczekiwano Świętego Mikołaja, który przyniósł podarki.

-Ludziom chorym takie spotkania są potrzebne, szczególnie opłatkowe pomaga zaszczepić pozytywnego ducha, szczęścia, że możemy się spotkać, że nie jesteśmy sami w chorobie – mówi Maria Kulenty, przewodnicząca PTSR w Sieradzu, dla której działalność społeczna to poczucie spełnienia.
Wspólne spędzenie przedświąteczne czasu byłoby niemożliwe, gdyby też nie pomoc z zewnątrz. W tym roku sieradzki PTSR wspomógł Urząd Wojewódzki w Łodzi i Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Sieradzu. Wśród gości znaleźli się starosta sieradzki Dariusz Olejnik, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM Sieradza Jadwiga Maciejewska, dyrektor MOPS Krzysztof Bejmert, wiceprezes SSM Edward Szydzisz, czy dyrektor PCPR Krystyna Marcińczak.

AP.

Dodaj komentarz