Pacjenci dla Pacjentów

Pacjenci dla pacjentów to program wsparcia dla osób żyjących ze stwardnieniem rozsianym realizowany w oparciu o wolontariat innych osób chorych. Program ma na celu wykorzystanie wiedzy i doświadczenia osób, który pogodziły się już z diagnozą, a teraz chcą podzielić się swoimi sposobami na radzenie z różnymi problemami i trudnymi kwestiami, które pojawiają się w przebiegu nieuleczalnej choroby.

 

„Nikt nie może naprawdę pomóc drugiemu, nie pomagając zarazem sobie” RALPH WALDO EMERSON

 

Wolontariusze to osoby żyjąca z SM, które po odbyciu cyklu szkoleń są gotowe udzielać wsparcia innym osobom chorym poprzez rozmowę, która może odbyć się podczas spotkania, kontaktu telefonicznego lub mailowego. Wolontariusz nie jest terapeutą, lekarzem ani specjalistą w dziedzinie SM. To osoba żyjącą z tą chorobą, która chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

 

Czy kiedyś zastanawiałaś/eś się jakby to było móc porozmawiać zaraz po diagnozie z kimś, kto wcześniej przeszedł przez to samo? Albo teraz szukasz porad i wsparcia ze strony kogoś, kto jak Ty nie radzi sobie z przewlekłym zmęczeniem, bólem lub innymi objawami? Wejdź na stronę: https://2017.ptsr.org.pl/jak_pomagamy,pacjenci_dla_pacjentow,457.asp, zdecyduj z którym Wolontariuszem chcesz się skontaktować i napisz wiadomość.

 

Zapraszamy również na Facebooka: Pacjenci dla Pacjentów (https://www.facebook.com/Pacjenci-dla-Pacjent%C3%B3w-2073267166290320/?modal=admin_todo_tour)

 

Partnerem projektu jest firma Teva.

Dodaj komentarz