INTEGRACJA NA WARSZTATACH PLASTYCZNYCH W GIŻYCKU

W dniach od 13.06.2016 r. do 18.06.2016 r. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział  w Sieradzu  realizowało projekt „Warsztaty Kulturalne” –  sposobem na integrację osób  niepełnosprawnych, chorych na SM , dofinansowany przez  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach tego projektu uczestnicy korzystali  z przyjemnej formy  rehabilitacji , -warsztaty  plastyczne. Miejscem  warsztatów  było położone  na przesmyku między jeziorami  Mamry i Niegocin miasto Giżycko.

Uczestnicy  warsztatów – osoby niepełnosprawne, chorzy na SM przynależne nie tylko do PTSR O/Sieradz  uczyli się wytwarzać ze skóry  kwiaty / słoneczniki , róże , bratki /oraz obrazy. Dodatkowo  robiono  koszyki z  wikliny papierowej. Wszyscy  bardzo pilnie  wykonywali  cudne  wyroby .  Rozwijali w ten sposób swoje umiejętności manualne, uczyli się precyzji , cierpliwości .

Udział w takich zajęciach ma duże znaczenie dla osób z dysfunkcjami – pozwala zapomnieć o własnych ograniczeniach , rozwija wrażliwość , buduje poczucie własnej wartości .

Dodatkowym bodźcem było  poznawanie  Mazur. Pierwszym  miastem było Giżycko z mostem obrotowym, następnie  Muzeum Wsi Mazurskich –Owczarnia. Zwiedzono zamek w Kętrzynie i wysłuchano koncertu organowego w Sanktuarium w Św. Lipce. Dopełnieniem  zwiedzania był rejs  statkiem , Giżycko – Węgorzewo-Giżycko.

Pobyt na Mazurach szybko się skończył  a uczestnicy  czekają na następne warsztaty , które pozwolą  połączyć  przyjemne z pożytecznym i spędzić czas poza własnym domem.

IMG_20160614_123901 DSCF5937 DSCF8510 DSCF8494 DSCF8489

Dodaj komentarz