Spotkanie z neurologiem Ewą Gruszką

NIK_7925

Sieradzki oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego zorganizował w sobotę spotkanie z doktor nauk medycznych ze Szpitala Uniwersyteckiego we Wrocławiu Ewą Gruszką.

To kolejne spotkanie z lekarzem, który ma bezpośredni kontakt z osobami chorymi na stwardnienie rozsiane. Prelekcja dr Gruszki dotyczyła leczenia i najnowszych leków używanych w walce z tą ciężką chorobą.

Wśród chorych na stwardnienie rozsiane jest kolosalne niedoinformowanie na temat jakie leki są korzystne w ich indywidualnym przypadku, a wiedzę czerpią albo z internatu, co jest straszne, bo ludzie się tam wymieniają przedziwnymi uwagami, ewentualnie jeden od drugiego – mówi dr Gruszka. – Wiele mamy takich osób, które otrzymują leki inomodulujące i podczas ich brania pracują normalnie, jeżdżą samochodem, mają rodziny, zajmują się różnymi hobby – dodaje.

Organizujemy takie spotkanie, aby chorym na stwardnienie i nie tylko nim, również dotkniętych chorobami neurologicznymi, przekazać jak najwięcej wiadomości od osób, które się tym zajmują i mają najpełniejszą wiedzę – wyjaśnia Maria Kulenty, przewodnicząca PTSR odział Sieradz.

Po wykładzie zainteresowani mogli osobiście porozmawiać z dr Gruszką. W spotkaniu z neurologiem, które pomógł zorganizować starosta sieradzki Dariusz Olejnik, uczestniczyli również członkowie koła terenowego PTSR oddział Sieradz w Zduńskiej Woli.

NIK_7927

 

Dodaj komentarz